ZIEMIA - DOM DLA LUDZI I ZWIERZĄT

Z okazji „Dnia Ziemi” w grupie ,,Lwiątka’’  został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorach zielonym - ląd i niebieskim - woda. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki  w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Maluszki wykonały pracę plastyczną - ekologiczną kulę ziemską.
Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy obejrzały rośliny, które zasadziły w swoim przedszkolnym ogrodzie.