„Świat jakiego nie znamy” - ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny Fundacji JIM

Nasza szkoła w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego Fundacji JIM pt. „Świat jakiego nie znamy”. Celem projektu jest zrozumienie przez uczniów trudności z jakimi zmagają się ich rówieśnicy ze spektrum autyzmu poprzez zwiększenie wiedzy na temat autyzmu oraz bezpośrednie doświadczanie w jaki sposób postrzegają świat koledzy z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Program jest realizowany w klasie 3 b i 6 b.

• "Świat jakiego nie znamy" w kl. 3b.

Uczniowie klasy III b uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Świat jakiego nie znamy", budującym wśród dzieci akceptację dla osób z autyzmem. Celem zajęć była możliwość doświadczenia przez uczniów tego, z czym na co dzień zmaga się osoba z autyzmem. Niełatwo opisać to słowami, a pomoc ludziom z autyzmem wymaga poznania i zrozumienia ich świata.

Czytaj Więcej o: "Świat jakiego nie znamy" w kl. 3b.