Biblioteka jest czynna:

piątek od 8.00 do 13:00

Nauczyciel bibliotekarz:

Katarzyna Bujak

Czym jest biblioteka szkolna?

„Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji programów nauczania i wychowania,

edukacji kulturalnej i informacyjnej dzieci i młodzieży oraz kształceniu i doskonaleniu

nauczycieli; a także realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-

wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu

wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz, w miarę możliwości, wiedzy o regionie.”[1]

• Z biblioteki mogą bezpłatnie korzystać: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.
  • Prawa i obowiązki użytkownika określa regulamin biblioteki i regulamin czytelni.
  • Sposób wypożyczani oraz korzystania z bezpłatnych podręczników określa regulamin wypożyczania i korzystania z bezpłatnych podręczników.
  • Bibliotek czynna jest według harmonogramu ustalonego przez nauczycieli bibliotekarzy.
  • Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni, magazynu.
  • W bibliotece ralizowane są zadania pedagogiczne oraz biblioteczno -techniczne do których zalicza się:
  • organizację struktury biblioteki;
  • ewidencję zbiorów;
  • gromadzenie i udostępnianie zbiorów;
  • opracowywanie zbiorów;
  • skontrum zbiorów;
  • działalność informacyjna i marketing biblioteczny;
  • współprca ze środowiskiem szkolnym, lokalnym i zawodowym.

[1] Definicja sformułowana przez Naczelny Sąd Administracyjny we Wrocławiu z dnia 28 kwietnia 2000 r. w sprawie zgodności z prawem uchwały Rady Gminy dotyczącej połączenia biblioteki szkolnej i filii biblioteki publicznej. Tę definicję przywołało Biuro Analiz Sejmowych w opinii dla Nadzwyczajnej Komisji „Przyjazne Państwo” w 2009 r. w sprawie projektu nowelizacji ustawy o bibliotekach.

Autor: KJB