Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Nasza szkoła 1 kwietnia włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest uświadomienie i uwrażliwienie na temat istoty autyzmu, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób zachowujących się inaczej niż większość z nas. Autyzm  jest całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. Przejawia się w trudnościach w zakresie: komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz w zachowaniu.  Uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, by  wyrazić swoją solidarność z rówieśnikami dotkniętymi autyzmem. Zapoznali się również z informacjami na temat istoty autyzmu i sposobów pomocy osobom dotkniętym tym zaburzeniem zamieszczonymi na tablicach szkolnych oraz na  telebimie.