Wakacje z PIĄTKĄ na piątkę!!!

Wakacje, to czas relaksu, wyjazdów, poznawania nowych ludzi, zwiedzania nieznanych miejsc. W dniach od 28 czerwca do 2 lipca 2021 roku w naszej szkole odbywały się półkolonie. Uczestnikami byli uczniowie szkoły. Głównymi celami przyświecającymi tak zorganizowanemu wypoczynkowi letniemu były:

-organizacja czasu wolnego podczas wakacji,

-rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów poprzez różnorodne zajęcia,

-rozwijanie tężyzny fizycznej i zdrowej rywalizacji oraz zdrowego trybu życia,

-ukazywanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia,

-ukazywanie zagrożeń współczesnego świata związanych z COVID-19,

-zapobieganie zagrożeniom oraz przekazanie informacji gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych na Ogólnodostępnych Strefach Rekreacji Dziecięcej przy szkole. Korzystały z zajęć komputerowych. Odbywały się również popisy wokalne uczestników półkolonii. Prowadzono także zajęcia profilaktyczne: „Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi”, „Jestem bezpieczny w sieci”, „Dbam o swoje zdrowie”, ”Bezpiecznie spędzam czas wolny” . Podczas  spotkania z pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarno Epidemiologicznej w Krasnymstawie  dzieci zapoznały się z tematyką bezpiecznych wakacji oraz zagrożeniami.

Na zakończenie półkolonii odbyła się „ Kolorowa zabawa przebierańców” i każdy z uczestników otrzymał nagrodę- niespodziankę, która będzie mu przypominać chwile spędzone w tak miłej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy półkolonii nie tylko odpoczęli, ale też wartościowo i bezpiecznie spędzili wakacyjny czas.

Zorganizowanie półkolonii było możliwe dzięki Urzędowi Miasta Krasnystaw za co organizatorzy i uczestnicy dziękują.