Drodzy Uczniowie i Rodzice.

Już po raz kolejny Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Główne hasło tegorocznej Kampanii brzmi ,,W poszukiwaniu szczęścia”. „W poszukiwaniu szczęścia…” to kampania skupiająca się na budowaniu kompetencji, rozwiązywaniu problemów wśród uczniów, znajdujących się na różnym etapie rozwojowym. Natomiast dla rodziców stanowi kompendium wiedzy, jak radzić sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi przeżywanymi przez dzieci w sytuacji izolacji społecznej, spowodowanej pandemią koronawirusa.

CELE KAMPANII
budowanie poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży,
kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet i mocnych stron,
doznawanie pozytywnych emocji,
motywowanie do osiągania założonych celów,
minimalizacja ryzyka zachowań ryzykownych (eksperymentowania z alkoholem lub innymi substancjami zmieniającymi nastrój).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trzezwyumysl.pl.
Gminna Kampania w całości została sfinansowana przez Urząd Miasta Krasnystaw.

Drodzy Uczniowie Organizatorzy kampanii przygotowali dla Was w tym roku dwa konkursy:
KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” – zadaniem uczestnika konkursu „Szczęście” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, która pokaże szczęśliwą chwilę, dzień lub jak autor wyobraża sobie szczęśliwe życie. Ważna jest Wasza kreatywność w podejściu do tematu. Szczegóły w regulaminie.
KONKURS „ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ!” – zadaniem uczestnika konkursu „Rozwiąż krzyżówkę” jest poprawne rozwiązanie krzyżówki konkursowej i odgadnięcie hasła. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w wyżej wymienionych konkursach. Pamiętajcie przed przystąpieniem do pracy o szczegółowym zapoznaniu się z regulaminami konkursów na stronie kampanii: https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2021/01/Konkursy-ZTU-2021_regulaminy.pdf .

Zachęcamy do twórczej aktywności.
Życzymy Powodzenia!!!