Z wizytą w Straży Miejskiej.

Dnia 16.11.2023 r. dzieci z grupy: Orlątka’’ odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Krasnymstawie. Od września przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Obecnie sprawnie i bezpiecznie spacerują po chodniku i przechodzą przez jezdnię. Podczas spotkania dzieci obejrzały pomieszczenia należące do Straży Miejskiej oraz poznały wyposażenie, którym posługują się w codziennej pracy.Dzieci dowiedziały się na  czym polega praca Strażnika Miejskiego – jakie są jego podstawowe zadania i obowiązki w trakcie służby.Strażnicy Miejscy dużą uwagę poświęcili noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczni dla kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy jego mały uczestnik otrzymał odblaski.