Wrzesień.

Zajęcia prowadzone przez Panią Teresę Miszczak

„Zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. V a

W ŚWIECIE SZTUKI UŻYTKOWEJ”

W miesiącu wrześniu odbyły się cztery zajęcia z tkactwa. Uczniowie poznali historię tkactwa. Założyli pierwsze osnowy na krosna. Tkali proste wzory na podstawie własnych projektów Przeplatali kolorową  przędzę, łączyli wątki. W zajęciach uczestniczyło 6 uczniów.

„Zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. V b

W ŚWIECIE SZTUKI UŻYTKOWEJ”

W miesiącu wrześniu odbyły się cztery zajęcia z projektowania biżuterii. Uczniowie zaprojektowali bransoletki, dobrali materiały. Poznali prosty splot łączenia. Ozdabiali wykonanymi pasmami koralików i rzemieni bluzkę. Łączyli koraliki z różnorodnymi materiałami. W zajęciach uczestniczyło 6 uczniów.

„Zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. VI a

W ŚWIECIE SZTUKI UŻYTKOWEJ”

W miesiącu wrześniu odbyły się cztery zajęcia z tkactwa. Uczniowie poznali historię tkactwa. Założyli pierwsze osnowy na krosna. Tkali proste wzory na podstawie własnych projektów Przeplatali kolorową  przędzę, łączyli wątki. Poznali techniki gobelinu, kilimu, krajki, sejpaka. W zajęciach uczestniczyło 6 uczniów, w tym jeden chłopiec.

Zajęcia prowadzone przez Pana Kamila Pokrywkę

Uczniowie klas 8 w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia naukowo- techniczne  - „Młody naukowiec” mieli możliwość  skorzystania we wrześniu ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego  programu „Laboratoria przyszłości”. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie zapoznawali się z budową oraz sposobem działania drukarki 3D a także mieli  możliwość przeniesienia się w świat wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR.

Imprezy i uroczystości szkolne – Katarzyna Bujak

Narodowe Czytanie

We wrześniu 2022 roku w bibliotece szkolnej wykorzystywany był sprzęt zakupiony w  ramach programu Laboratoria Przyszłości. Był to aparat fotograficzny, statyw oraz mikrofon krawatowy. Sprzęt został użyty podczas spotkania z okazji 11 edycji Narodowego Czytania.

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował akcję szkolną. Aby przygotować fotorelację z tego wydarzenia użyto aparatu fotograficznego oraz lampy zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości