„Po co komu poezja”.

W roku szkolnym 2021/2022 pani Katarzyna Bujak realizowała innowację pedagogiczną pt.:, Po co komu poezja?. Czas realizacji to 02.11.2021 – 30.06.2022. Jej głównym celem było Kształtowanie nawyków czytelniczych oraz rozwijanie zainteresowania literaturą, szczególnie poezją. Wprowadzenie tego typu przedsięwzięcia było skutkiem spadku poziomu czytelnictwa a w szczególności brakiem zainteresowania poezją wśród uczniów. Sposób realizacji działań, czyli udostępnienie materiałów na profilu FB biblioteki pozwoliło na wielokrotne i dowolne w czasie wykorzystanie zamieszczonych materiałów. W realizacji innowacji brali udział nauczyciele pracujący w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie. Przekaz skierowany był do dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – III SP. Sposób realizacji działań to nagrywanie czytanych przez nauczycieli wierszy polskich autorów. W ten sposób odbiorcy mogli poznać twórczość ks. Jana Twardowskiego, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Agnieszki Osieckiej i innych. Zagadnienia poruszane w twórczości wyżej wymienionych autorów to: W świecie fantazji; W świecie uczuć; To jest pyszne!; Przyroda jest piękna; Poznajemy otaczający nas świat. Treści publikowane wraz z większością wierszy dostosowane były do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników.

Ksiądz Jan Twardowski umiał wspaniale opowiadać o otaczającym nas świecie. Wiersz jego autorstwa czyta Pani Jolanta Leszczyńska