”Ruch i matematyka”

W roku szkolnym 2021/2022realizowana była innowacja pedagogiczna pt.”Ruch i matematyka”. Tematyka treści matematycznychbyła prowadzona jako cykl zajęć jeden raz w miesiącu wgrupie5-6 latków.

Celem innowacji było stwarzanie warunków sprzyjających wspólneji zgodnej zabawie oraz nauce dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznychiintelektualnych. Zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie tych wiadomościi umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej. Przedszkolaki mogły aktywnie i ciekawie spędzać czas podczas zajęć. Dodatkowo rozwijały sprawność fizyczną, uczyły się współpracy i zdrowych zasad rywalizacji. Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjne dla dzieci. Na zajęciachmożna było zauważyćduże  zainteresowanieorazzaangażowaniedzieci.