„Nauka leksyki z platformą internetową Kahoot.com”

W roku szkolnym 2021/22 na lekcjach języka niemieckiego w klasach siódmych była realizowana innowacja pedagogiczna pt. Nauka leksyki z platformą internetową Kahoot.com. Innowacja miała na celu popularyzację nauki niemieckiego słownictwa z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej, tj. komputer, smartfon, tablet.

Zajęcia innowacyjne odbywały się minimum dwa razy w miesiącu w ramach zajęć obowiązkowych jako ćwiczenia interaktywne. Zadania zawierały każdorazowo ok. 15-30 pytań zamkniętych w formie quizu. Podczas innowacji uczniowie: zdobywali i utrwalali słownictwo poprzez zabawę, zapamiętywali dokładny zapis i znaczenie wyrazu, ćwiczyli umiejętność pracy w grupie, korzystali z narzędzi TIK, osiągali lepsze wyniki na kartkówkach i sprawdzianach oraz nieustannie śledzili postępy swojej pracy.

Autorem przeprowadzonej innowacji jest pani Aneta Szymaniak, nauczycielka języka niemieckiego.