Święta Wielkanocne w grupie Lwiątka

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Poprzez różnego rodzaje zabawy, prace badawcze, warsztaty, wprowadzono przedszkolaki w świąteczny nastrój. Dzieci z grupy Lwiątka”  dowiedziały się o tradycjach związanych z Wielkanocą: jak zrobić piękną pisankę, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tradycjach jakie są co roku w ich domach tj. święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus.

Przedszkolaki chętnie wykonywały ozdoby świąteczne - malowały wydmuszki, robiły zajączki, baranki. Poprzez doświadczenia dzieci poznały budowę jajka i związaną z nim symbolikę. Spędzony wspólnie czas był okazją do nauki nowych piosenek i wierszyków.

Maluchy malowały kolorowe pisanki, robiły kurczaki, owieczki, które zabrały do swoich domów. Wykonane przez dzieci prace dodadzą uroku nadchodzącym świętom.