BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.

W dniu 15 września 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4 i 5-6-latków oraz uczniowie  klasy I  Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 5  w Krasnymstawie wraz z wychowawcami spotkali się z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie:  podkom. Anną Podgórską z Wydziału Prewencji. W trakcie plenerowych zajęć profilaktycznych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań. Dowiedziały się między innymi jak zachować się na przejściu dla pieszych, w kontakcie z obcą osobą lub agresywnym psem. Przypomniały sobie podstawowe  przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poznały drogowe savoir - vivre. Zwrócono również  dzieciom uwagę na obowiązek noszenia odblasków. Dużą radość sprawiły uczestnikom spotkania ćwiczenia na przejściu dla pieszych pod czujnym okiem pani policjantki i wychowawców, możliwość obejrzenia z bliska  policyjnego radiowozu oraz odblaskowe opaski. Spotkanie w ramach Programu Wychowawczo- Profilaktycznego zorganizowała pedagog szkolny Alicja Bolesta.