DEBATA.

W dniu 18 czerwca 2021 uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w rekomendowanym programie profilaktycznym "Debata”. Wyżej wymieniony program ma za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży, uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystanie z środków psychoaktywnych, ukazanie uczestnikom, że używanie substancji psychoaktywnych stoi w sprzeczności z rozwojem oraz nawiązywaniem konstruktywnych i bliskich relacji interpersonalnych. Realizacja programu oparta była o metody aktywizujące i służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji.

Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej w dwóch grupach w godzinach od 8:00 do 13:30. W trakcie zajęć poruszono między innymi problematykę emocji i radzenia sobie z nimi, asertywnej odmowy, mechanizmów wchodzenia w uzależnienie. Prowadzący w sposób opisowy, dostosowany do grupy wiekowej przybliżył młodzieży przed wakacjami tę ważną problematykę.

Program finansowany był przez Urząd Miasta Krasnystaw.