Dzieci piszą książki.

Światowy Dzień Książki oraz zajęcia lekcyjne przeprowadzone z okazji tego święta w kl. 2a okazały się niebywałą inspiracją dla jednego z uczniów. Michał Szymaszek postanowił samodzielnie napisać książkę. Jako człowiek XXI w. pracę wykonał przy użyciu edytora tekstu, zaprojektował okładkę, a całość ozdobił ręcznie wykonanymi ilustracjami. Książka „Niesamowite przygody kotka Boxera” inspirowana własnymi przeżyciami została zaprezentowana przez autora podczas zajęć w szkole. Michał uwielbia książki i chce zostać pisarzem, i jak przystało na początkującego autora przygotował książkę pod pseudonimem.

Zarówno treść książeczki jak i sposób prezentacji jej przez autora bardzo spodobały się dzieciom. Było to ciekawe „spotkanie literackie”.

To nie pierwsze spotkanie uczniów z tworzeniem książek. Już w klasie pierwszej próbowali swoich sił w tej dziedzinie. Wówczas przygotowywali książki obrazkowe.

Zapraszam do obejrzenia:

Lena Dębska "Biały kot z pudełka".

Nadia Smorga "Przygody owieczki".

Gabrysia Ćwir "Nad morzem".