Warsztaty z wolontariuszami

W zeszły piątek przedstawiciele samorządu uczniowskiego przy PSP nr 5 w Krasnymstawie wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszami: Kamilem z Kolumbii i Gothamem z Indii w zajęciach promujących Euroweek. W tym celu udali się do I LO im. Włdysława Jagiełły. W sali gimnastycznej tamtejszego liceum zostali przywitani przez wyżej wymienionych wolontariuszy, którzy po dokonaniu prezentacji opowiedzieli o prowadzonych przez siebie zajęciach. Następnie zaprosili zebranych do udziału w przykładowych warsztatach z tańca, które prowadzą w ramach Euroweek. Na początku odtańczono Belgijkę, wszystkim dobrze znany z wesel i dyskotek szkolnych taniec. Potem tańczono salsę, taniec latynoamerykański bliski sercu Kamila z racji pochodzenia. A na koniec warsztatów Gotham nauczył uczniów tańca z Etiopii. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i z chęcią powtórzyliby te zajęcia.