Wycieczka do Lublina.

W dniu 12.06.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami pojechały do Lublina na wycieczkę. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Wsi Lubelskiej. Tutaj zapoznaliśmy się z życiem w dawnej wsi, poznaliśmy sprzęty , których używano dawniej, zobaczyliśmy jak wyglądały chaty i całe gospodarstwa wiejskie. Widzieliśmy także jak mieszkali bogaci ziemianie. Pani przewodnik opowiedziała nam jak ze zboża robi się mąkę. Następnie zobaczyliśmy jak wyglądało życie w dawnym mieście. Byliśmy z wizytą w dawnym zakładzie fryzjerskim. Drugim miejscem przez nas odwiedzonym była wytwórnia cukierków Cukier – Lukier. Każdy z nas zobaczył jak ręcznie wyrabia się cukierki i lizaki i sam mógł zrobić dla siebie lizaka. W słodkiej atmosferze pożegnaliśmy Lublin. Przy następnej wizycie w Lublinie postaramy się odwiedzić inne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy naszego województwa.