Koncert Ewy Farny

25 maja w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzili w Lublinie w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA 2018 odbył się koncert Ewy Farny poprzedzony występem zespołu STO%. Celem akcji była walka z uzależnieniami i pokazanie młodzieży, że można się dobrze bawić bez używek. W akcje zaangażowane były instytucje społeczne i rządowe zajmujące się problemami uzależnień ale także tematyka społeczną. Każda z instytucji przygotowała materiały na zajęcia z profilaktyki uzależnień czy też materiały o tematyce społecznej wraz z informacjami gdzie można uzyskać pomoc np. w przypadku doświadczania przemocy domowej, a także profilaktyki np. przed zakażeniem wirusem HIV, czy też ulotki na temat dopalaczy i skutków ich zażywania oraz wiele innych, których nie sposób wymienić. Materiały te z pewnością będą przydatne zarówno w pracy pedagogów szkolnych jak i wychowawców, którzy mogą je wykorzystać na godzinach wychowawczych.

Oczywiście oprócz profilaktyki i przykrej części imprezy nastał czas koncertu. Jako pierwszy wystąpił zespół STO % w mocnym ‘męskim graniu’, co prawda tematyką utworów również była profilaktyka ale w o wiele przyjemniejszej formie. Zebrana młodzież chętnie włączyła się do zabawy i wspólnego śpiewania zachwycając wokalistę Piotra Nagiela, który ocenił wokalne talenty zgromadzonych na 5,”6 nie dał, żeby nie słodzić”. Po występie panów nadszedł czas na atrakcję główna wieczoru czyli występ Ewy Farny. Wokalista wystąpiła z takimi przebojami jak „Cicho”, „Ewakuacja”, „Bez Łez”, „Na Ostrzu”, „Bumerang”, Wszystko albo nic” oraz w utworze „Echo”, w którym śpiewa w duecie z Kaen’em. Zachwycona reakcją publiczności, znajomością jej utworów a także wspominanym już wcześniej talentem wokalnym zgromadzonej publiczności, pomimo zapowiedzi na początku koncertu, że bisu nie będzie, zachęcona dodatkowo gromkimi brawami pojawiła się na scenie w utworze „Wszystko albo nic”.

W imprezie wzięli udział uczniowie z całego województwa lubelskiego. Z PSPS nr5 w koncercie uczestniczyli uczniowie klas VI i VII, zaangażowani w pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Wśród nich znaleźli się:

z klasy VI: Milena Lis, Aleksandra Miszczak, Aleksandra Skubisz, Klaudia Skubisz, Igor Sawa,  Diana Smorga, Maja Wieleba, Aleksandra Zborowska,

a z klasy VII Julia Frankowska, Kornelia Samborska, Alicja Smelkowska oraz Julita Żelik.

Wszyscy świetnie się bawili i zapewne w przyszłym roku również wezmą udział w kolejnej edycji imprez profilaktycznych NIEĆPA a może ktoś z innych uczniów?, również działających w SU przy PSP nr 5 w Krasnymstawie. Serdecznie zapraszamy do współpracy obecnych jak i nowych członków SU i zachęcamy do większego zaangażowanie na rzecz społeczności uczniowskiej.