Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

30 kwietnia 2024 r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczczenie tej ważnej rocznicy podtrzymuje pamięć o kluczowych wydarzeniach dla historii naszego państwa. Apel przygotowali uczniowie klasy VII towarzyszył im chór wraz z solistami. Przedstawiony montaż słowno – muzyczny przybliżył w „historycznej soczewce” znaczenie i okoliczności powstania aktu prawnego z 1791 roku. Uczniowie przekazali czym była konstytucja, jakie zmiany wprowadzała. Podkreślono także wkład autorów Ustawy Rządowej wybitnych postaci historycznych, które w wieku XVIII pragnęły stworzyć nowoczesne europejskie państwo z nowoczesnym narodem. Główne przesłanie apelu przypomniało naszym uczniom jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz czym jest WOLNOŚĆ.

Tomasz Marczewski