Dzień Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi  22 kwietnia wymyślono po to, aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów i poszanowaniem naszej planety jej zasobów naturalnych tj. surowców energetycznych, roślinności, powietrza, gleby i wody.

Zanieczyszczenie powietrza jest bardzo dużym problemem dla współczesnej cywilizacji, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy od najmłodszych lat dbali o otaczający nas świat. Wszystkie zanieczyszczenia powietrza bez wątpienia wpływają niekorzystnie na mieszkańców Ziemi.

Wiedzą o tym dzieci uczęszczające do oddziału zerowego „Orlęta” naszej szkoły. Podczas zajęć, uczą się w jaki sposób należy postępować, aby nasze środowisko, było czyste i służyło wszystkim ludziom. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne i techniczne, które w pełni odzwierciedlają ich wiedzę oraz świadomość dbania o naturalne środowisko człowieka.

Do realizacji podejmowanych działań ekologicznych bardzo aktywnie włączyli się także rodzice, którym bardzo dziękujemy za efektywną współpracę. Poniżej prezentujemy prace wykonane w ramach projektu: „Czyste powietrze wokół nas”, którego realizacja zbiegła się w naszym przedszkolu z Dniem Ziemi.