Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorem miejskich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w obecnym roku szkolnym, była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie. Zawody odbyły się w dniu 10 kwietnia 2024r. Do rywalizacji przystąpili uczniowie Publicznych Szkół
Podstawowych nr 1, nr 4 i nr 5 w Krasnymstawie. W przeprowadzeniu turnieju pomagali nam Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań, wykazywali się umiejętnością: udzielania pierwszej pomocy, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz pokonywania rowerowego toru przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Antonina Fałek, Lena Dębska, Jakub Łyś i Jakub Dulak – grupa 1 (młodsza) oraz Amelia Nowak, Igor Dębski i Krzysztof Samsonowicz w grupie 2 (starszej).
W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie, drugie miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie i trzecie miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie. Indywidualnie najlepiej spisał się uczeń naszej szkoły Jakub Łyś, który zajął pierwsze miejsce.
W starszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie, drugie miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krasnymstawie i trzecie miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie. W tej kategorii wiekowej, indywidualnie najlepiej z naszej szkoły, zaprezentowała się Amelia Nowak, która zajęła trzecie miejsce.
Konkurs przygotowali nauczyciele: Mariusz Bąk, Małgorzata Bojarczuk, Małgorzata Gadomska-Matycz, Bożena Mąka.