Szafa Inspiracji - EkoFlow.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie realizują projekt „EkoFlow" w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Projekt skupia się na podnoszeniu świadomości ekologicznej i zmienianiu swoich zachowań na takie, które sprzyjają środowisku.
Jednym z działań zespołu projektowego jest "Szafa Inspiracji", która znajduje się aktualnie w naszej szkole!
Każdy z nas ma ubrania, w których nie chodzi, a jednocześnie brakuje nam kilku rzeczy w szafie. Szafa ma na celu dać ubraniom drugie życie. Jeśli masz coś w czym nie chodzisz, nie wyrzucaj tego, włóż do naszej szafy, natomiast jeśli jest coś co Ci się podoba, weź to dla siebie.

Przemysł modowy to trzeci największy truciciel na ziemi. Odpowiada za 92 miliony ton odpadów rocznie. Przemysł odzieżowy odpowiedzialny jest za 20% całkowitego zużycia wody na świecie oraz powstanie ok. 8% gazów cieplarnianych co przyczynia się do zmian klimatu. 35% mikroplastiku w wodzie pochodzi z prania tekstyliów, a do produkcji kilograma odzieży z bawełny używa się ok. 3 kilogramów chemikaliów.

Ważnym krokiem do ograniczania konsumpcji jest korzystanie z ubrań z drugiej ręki oraz dzielenie się swoimi, w których i tak nie chodzimy.

Zapraszamy na media społecznościowe projektu:
Facebook: EkoFlow
Instagram: ekoflow.projekt