121 urodziny Czechowicza.

Po raz pierwszy grupa “Orlątka'' wzięła udział w działaniach Ośrodka "Brama Grodzka- Teatr NN'' w Lublinie. Włączyliśmy się w obchody 121 rocznicy urodzin lubelskiego poety Józefa Czechowicza zatytułowanych: Kołysanki dla poety. W tym roku do działań włączono przedszkola i szkoły. Zadaniem dzieci było stworzenie,, laurek dla poety''. Dzieci poznały życiorys poety i jego twórczość. Z wielkim skupieniem słuchały wierszy Czechowicza: między innymi: “Jesień'', “Zima'', “Klinika lalek'', “Myszka Miki''. Na podstawie wysłuchanych wierszy dzieci zabrały się ochoczo do pracy. Rozłożyły swój warsztat malarski i za pomocą barw tworzyły laurki w, których zaklęta była treść wierszy. Indywidualna interpretacja i wyobraźnia dzieci stworzyła piękne prace, które zostały zamieszczone w naszej galerii. Cieszą teraz oko wszystkich oglądających.