78. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie byłoby tych obchodów bez bolesnych wydarzeń, które miały miejsce 78 lat temu w Katyniu, jak również innych miejscach mordów dokonanych przez Rosjan na Polakach, których jedyną zbrodnią był patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Naszą szkołę w miejskich obchodach 78 rocznicy reprezentowały uczennice: Julia Chytrosz przewodnicząca samorządu uczniowskigo oraz wiceprzewodnicząca  SU Julita Żelik, które wzięły udział w mszy świętej oraz uroczystościach upamiętniających ofiary tej zbrodni. Uczennice w imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoł miejskich złożyły wieniec pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Polaków, walczących o wolną i niepodległą Polskę.