Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb . Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z przedszkolaków  z trzech naszych przedszkolnych grup przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne girland, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, policjantów, supermanów i innych bajkowych postaci. Wspólnie wróżyliśmy, czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli - okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy. Poznaliśmy także imiona naszych sympatii przekłuwając serduszko.

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Tańczyliśmy w rytm naszych ulubionych piosenek. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, integrowały się w zabawie i potrafiły współdziałać z grupą kolegów i koleżanek.

Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.