Kiermasz Wielkanocny

W związku z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy samorząd uczniowski zorganizował kiermasz. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały od stycznia. Uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne, wypróbowywali nowe przepisy na wypieki, które chcieli zaprezentować w czasie tego eventu oraz ćwiczyli utwory, które miały go uświetnić. Wydarzenie to  było nie tylko okazją  do zebrania funduszy na działalność samorządu ale przede wszystkim na umożliwienie uczniom prezentacji swoich talentów: kulinarnych, muzycznych i artystycznych. Kiermasz zaczęto niestandardowo od koncertu skrzypcowego, który dały uczennice naszej szkoły Anna Ciechańska z klasy 3a i Klaudia Skubisz z klasy VI. Jako pierwsza wystąpiła Klaudia w utworze ‘Valse’, autor nieznany. Druga zagrała Anna Ciechańska  ‘Koncert skrzypcowym h-mol’. Koncertu wysłuchali uczniowie z klas I – III PSP nr 5 i nagrodzili gromkimi brawami, po czym udali się na zakupy słodkości i ozdób świątecznych. W czasie przerw pozostali uczniowie chętnie dokonywali zakupów. Udało nam się sprzedać wszystkie wypieki  oraz większość ozdób świątecznych. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Pani Justynie Haładyj za umożliwienie jego organizacji, nauczycielom za wyrozumiałość, uczniom za zaangażowanie i ciężką pracę w organizacji i jego przeprowadzeniu, a także za przygotowanie ciast, ozdób i całego asortymentu, z którego uzyskany dochód przeznaczyli na działalność samorządu. Dziękujemy także rodzicom, którzy wsparli uczniów w ich pracy. Życzymy wesołych świąt i mokrego Dyngusa.