Święto pieczonego ziemniaka w grupie „Lwiątek”

W piękny, październikowy dzień dzieci z grupy przedszkolnej “Lwiątka” postanowiły wraz ze swoimi wychowawcami  uczcić „Święto pieczonego ziemniaka”.  Na początku  wspólnego spotkania dzieci poznały historię wędrówki ziemniaka do Polski, a także tego, jak to się stało, że kartofle możemy piec w ognisku. Tego dnia to ziemniak był głównym bohaterem i towarzyszył całej grupie w zabawach i konkursach.  Przedszkolaki wykazały się znakomitą znajomością potraw wykonywanych z ziemniaków, sprawnością w zbieraniu ich do koszyczków oraz  szybkością w slalomie. Był też ziemniaczany korowód i  zabawa w  „gorący ziemniak”.  Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Pieczone ziemniaki przygotowane przez Panie kucharki smakowały, jak z najlepszej kuchni świata. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym kartoflami na pewno wszyscy będą długo pamiętać.