Wrzesień 2023.

„Zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. V a - T. Miszczak

W ŚWIECIE SZTUKI UŻYTKOWEJ”

I semestr roku szkolnego 2023/2024 - wrzesień

W miesiącu wrześniu 2023 r. odbyły się dwa zajęcia z tkactwa. Uczniowie poznali historię tkactwa. Założyli pierwsze osnowy na krosna. Tkali proste wzory na podstawie własnych projektów Przeplatali kolorową  przędzę, łączyli wątki. W zajęciach uczestniczyło 3 uczniów.

Zajęcia rozwijające uzdolnienia kl. V a - T. Miszczak

„W ŚWIECIE SZTUKI UŻYTKOWEJ”

I semestr roku szkolnego 2023/2024 - wrzesień

W miesiącu wrześniu 2023 r. odbyły się dwa zajęcia z tkactwa. Uczniowie zapoznali się terminem - sztuka użytkowa. Wykonali projekt naszyjnika lub bransoletki. Łączyli różne materiały z koralikami. W zajęciach uczestniczył jeden uczeń.

Kamil Pokrywka – zajęcia rozwijające zainteresowania

W miesiącu wrześniu w ramach zajęć  rozwijających zainteresowania uczniów poprzez wykorzystanie sprzętu  z programu „Laboratoria przyszłości„ uczniowie klasy 6a stawiali swoje pierwsze kroki w robotyce przy użyciu klocków do składania robotów w różnorodnej formie. Udało się złożyć psa, diabelski młyn i kołowrotek. Dalsza część nauki i zabawy z zakresu robotyki ciągle przed nami.

Katarzyna Bujak – sprzęt audiowizualny

Sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości został wykorzystany podczas: rozpoczęcia roku szkolnego spotkania „Narodowe Czytanie”, Dzień Kropki w grupie „Orlątek”, wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej. Użyte zostały: konsola nagłaśniająca, aparat fotograficzny, statyw, lampa oświetleniowe