"Święto Ziemniaka" w "Orlątkach".

W dniu 03.10.2023r  w grupie “Orlątka” odbyło się „Święto Ziemniaka”. Pora ta to czas zbioru warzyw i owoców.

Dzień ten został przygotowany we współpracy z rodzicami. Dzieci wysłuchały  bajki o ziemniaczku, zapoznały się ze sposobem kopania ziemniaków i ich przechowywania. Wykonały prace plastyczne “Ziemniaki-cudaki’’. Na placu KGW “Górzanie’’ miały miejsce wesołe zabawy. Dzieci  „na wyścigi” wyszukiwały i zbierały ziemniaczki, które potem przeliczały, segregowały. Tworzyły “ziemniaczanego węża’’, przeciągali linę, rzucali do celu a kiedy wszystkie ukryte kartofelki znalazły się w worku był czas na wesołe zabawy ruchowe przy muzyce. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować przepysznych frytek ziemniaczanych przygotowanych przez mamy. Choć to już jesień, pogoda  dopisała, słonko uśmiechało się z błękitnego nieba, a dzieci bawiły się wspaniale.