„Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”

W dniu 14 września 2023 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawcami spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie: komisarz Anną Podgórską oraz starszą sierżant Anną Chuszczą. W trakcie zajęć profilaktycznych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań. Dowiedziały się między innymi jak zachować się na przejściu dla pieszych, w kontakcie z obcą osobą lub agresywnym psem. Przypomniały sobie podstawowe przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poznały drogowe savoir - vivre. Panie policjantki przypomniały dzieciom o noszeniu odblasków. Pierwszaki miały dodatkowo  w  klasie ćwiczenia na przygotowanym przejściu dla pieszych. Spotkanie w ramach Programu Wychowawczo - Profilaktycznego zorganizowały pedagog szkolny Alicja Bolesta i psycholog Inga Droszcz.