Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski "Poeci dzieciom".

27 lutego 2018r. w Oddziale Przedszkolnym naszej szkoły odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem „Poeci dzieciom”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie twórczości polskich poetów oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

W przeglądzie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1, 4, 5, 6, 8 a swoją obecnością  zaszczycili nas również: Burmistrz Krasnegostawu Pani Hanna Mazurkiewicz, Panie Dyrektorki z miejskich przedszkoli oraz szerokie grono rodziców.

Szczególną popularnością wśród dzieci cieszyły się utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner.

W czasie recytacji wszystkim towarzyszyła wspaniała zabawa, zwłaszcza, że uczestnicy przygotowali się do recytacji bardzo starannie, a wiersze były ciekawe, pouczające, zabawne i barwnie zaprezentowane. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością tekstów, które wcale nie były krótkie i łatwe do zapamiętania. Mali recytatorzy bardzo przejęli się swoją rolą i z wypiekami na twarzy wczuwali się w prezentowane postacie z wierszy. Zmaganiom przyglądała się publiczność zgromadzona na widowni, która wystąpienia wszystkich wykonawców gorąco nagradzała gromkimi oklaskami.
      Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w przeglądzie oraz włożony trud i solidną pracę a Pani Burmistrz Krasnegostawu Hannie Mazurkiewicz za ufundowanie nagród dla uczestników.