Z wizytą na łące.

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy ,,Lwiątka’’ odwiedziły łąkę.

Łąka jest bardzo interesującym eksploracyjnie środowiskiem przyrodniczym. Roślinność łąki skrywa w sobie wiele tajemnic, niespodzianek, ciekawostek, które właśnie dziś spróbowaliśmy  poznać. Łąka jest gęsto pokryta roślinami zielonymi; jej mieszkańcami są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. W ciągu roku na łące cały czas zachodzą zmiany. Wiosną łąka jest zielona, pełna  traw i kwiatów, a są to: kaczeńce, pierwiosnki, jaskry,mniszek lekarski. Pojawienie się tych kwiatów na łące sprawia, że nabiera ona barwy żółtawej.  Z końcem maja  łąka jest w pełni rozkwitu. To czas kwitnienia złocieni, niezapominajek oraz traw. Jest to także idealny okres koszenia łąki. Po skoszeniu cała roślinność szybko odrasta, a w okresie lata pojawiają się nowe rośliny, np. dzwonki i dzika pietruszka. Pszczoły, muchy, trzmiele i motyle zapylają rośliny rosnące na łące. Na łące spotykaliśmy żaby, bociany,ślimaki. Widzieliśmy kopce kretów  i skaczące pasikoniki, dotykaliśmy roślin i zachwycaliśmy się pięknem krajobrazu.