Z wizytą w gospodarstwie.

Grupa ,,Lwiątka’’  wybrała się z wizytą do gospodarstwa. Zobaczyliśmy kurki, które okazały się bardzo ciekawskimi zwierzętami. Karmiliśmy kury, koguty soczystą świeżą trawą oraz sypaliśmy pszenicę. Mieliśmy okazję obejrzeć kurnik- domek dla kurek oraz zobaczyć kurki w gniazdach,gdzie niosą jajka. Zebrane przez nas jajka delikatnie trzymaliśmy w dłoniach i oglądaliśmy. Cały czas towarzyszyły nam niezwykle przyjazne koty, które prosiły się o pieszczoty. Z dala trzymaliśmy się od psiaków, które były troszkę zaniepokojone wizytą nieznanych gości na ich podwórku. Spacerowaliśmy po wspaniałym ogrodzie kwiatowym, gdzie widzieliśmy kolorowe pierwiosnki, fiołki, bratki, hiacynty i tulipany. Obserwowaliśmy pszczoły, które już opuszczają ule w poszukiwaniu wiosennych kwiatów.Dzięki takiej obserwacji drobiu na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się z nimi, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem.