Pięciolatki jedzą zdrowo!

Grupa 5 latków realizuje program Sanepidu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program jest adresowany do dzieci i ma na celu edukację w zakresie ekologii i zdrowego żywienia. Dzieci uczą się, jakie są korzyści spożywania żywności ekologicznej i jakie są różnice między nią a żywnością konwencjonalną. W ramach programu dzieci poznają proces produkcji żywności ekologicznej - od uprawy po przetwarzania i dystrybucji. W ramach programu zorganizowałam wycieczkę na pobliski ryneczek z warzywami, odwiedziliśmy Ryneczek Lidla, gdzie znaleźliśmy żywność ekologiczną. Przedszkolaki wykonały zdrowe owocowe szaszłyki, uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez pracownika sanepidu.
Dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. „EKO PRODUKTY NA MOIM STOLE III EDYCJA - "EKO ZAGRODA". Program dotyczący powstawania żywności ekologicznej ma na celu kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych i zachęcanie do zdrowego żywienia, aby w przyszłości były one świadomymi konsumentami.