Międzynarodowy Dzień Wody.

W tym dniu wszystkie dzieci z grupy ,,Lwiątka’’ przyszły ubrane na niebiesko. Przez cały dzień wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie.  Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda, zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, płynąca w strumyku, deszcz, szum morza). Brały udział w zabawach graficznych, matematycznych, wyklejały krople według własnej inwencji twórczej. Z kolei dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe: „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nich bąbelków. Poszczególne zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane dyplomami z napisem „Oszczędzam wodę”.