• Odwiedziny: 1019810

Lapbook o zimie.

„Lapbook o zimie” to wyjątkowa, nowatorska propozycja przeprowadzenia zajęć o tej porze roku. Dzieci z klasy 2a kolejny raz zmierzyły się z tym sposobem utrwalania wiadomości. Dzięki własnoręcznie przygotowanej książeczce/teczce uczniowie łatwiej przyswoili i uporządkowali wiedzę o zimie oraz mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

Lapbook pobudza ciekawość i motywuje do odkrywania nowych faktów. Podczas tworzenia lapbooków dzieci uczą się mimochodem takich umiejętności jak: czytanie, pisanie, ortografia, układanie zdań, czytanie ze zrozumieniem, planowanie, zarządzanie projektem, projektowanie graficzne, selekcja informacji i wiele innych.

Przygotowane samodzielnie "książki na kolanach" posłużą teraz do wspólnych zabaw i wymiany informacji między dziećmi.