„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, czyli nasze pomysły na nowe życie skarpetek.

Uczniowie klasy IIa doskonale wiedzą jak ważna jest umiejętność czytania. Czytanie rozwija wyobraźnię. Sytuacje, w których znajdują się bohaterowie, ich wygląd, to jak okazują emocje, po prostu wszystko trzeba sobie wyobrazić. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek zadziałały na wyobraźnię. Co się dzieje ze skarpetkami, które giną w niewyjaśnionych okolicznościach? Skarpetki wydostają się na wolność i doświadczają wielu ciekawych przygód: stają się gwiazdami filmowymi, detektywami, opiekują się myszkami, ratują kota. Nasza cudowna, nieskrępowana żadnymi ramami wyobraźnia spowodowała, że skarpetki nie do pary w rękach uczniów przemieniły się w wyjątkowe maskotki.