Kiermasz "Złota jesień"

Kiermasz „Złota jesień”

25 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się zorganizowany przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim kiermasz pt. „Zdrowa jesień”. Miał on na celu propagowanie wśród naszych uczniów form aktywnego spędzania czasu, poprzez zabawy i udział w zawodach sportowych a także zdrowe odżywianie. Uczennice z klasy 7 Aleksandra Skubisz i Milena Lis wzięły na swoje barki organizację całej imprezy. Uczennice te opracowały formułę imprezy, przygotowały plan działań i przydzieliły zadania poszczególnym członkom SU. Pozyskały sponsorów, którzy wsparli kiermasz zdrowymi produktami spożywczymi, z których uczniowie: Igor Sawa, Aleksandra Zborowska, Julia Chytrosz, Angelika Studzińska, Maja Wieleba, Aleksandra Miszczak oraz Agnieszka Pezda przygotowali zdrowe przekąski. Ponadto, opracowali kampanię reklamową naszej akcji, przygotowali gry i zabawy dla dzieci a także pełnili rolę animatorów kultury. Dzięki swoim działaniom rozpropagowali modę na zdrowy tryb życia oraz pokazali, że zdrowe nie znaczy niedobre. Poprzez sprzedaż przekąsek pozyskali fundusze na statutowe działania samorządu.

Oprócz propagowania zdrowego trybu życia kiermasz był również dobrą zabawą. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawach, które sprawiły im dużo radości. Największym podziękowaniem za trud jaki w akcję włożyli nasi samorządowcy były uśmiechnięte twarze naszych najmłodszych uczniów. Każdy z nich wyszedł z kiermaszu zadowolony, ze zdrową przekąską i wiedzą jak spędzać aktywnie czas, jak się odżywiać oraz z dyplomem potwierdzającym ich udział w imprezie.

W imieniu uczniów SU składamy gorące podziękowania sponsorom.

Państwu Małgorzacie i Mieczysławowi Lis,

właścicielom sklepu MiM na ulicy Lwowskiej 49

Państwu Annie i Tomaszowi Skubisz za ufundowanie produktów spożywczych.

Dziękujemy również pani dyrektor pani Sylwii Młynarczyk – Rysak za umożliwienie realizacji akcji a także nauczycielom za wyrozumiałość. A naszym milusińskim za aktywny udział w naszej akcji.