„PIĄTKA” STAWIA NA ZDROWIE.

W dniu 24.11.2017r. w naszej szkole w ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem ,,Stawiam na zdrowie”. Przeprowadziły ją pracownice promocji zdrowia Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Krasnymstawie panie Bogumiła Prymarczuk i Agata Wójtowicz. Działaniami profilaktycznymi zostali objęci uczniowie klas IV – VII SP i II - III gimnazjum. Podczas tej akcji uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zagrożeń związanych z sięganiem po substancje psychoaktywne. Ponadto mieli możliwość uzyskania porad dotyczących zdrowia. Zaproszeni goście dokonywali pomiaru ciśnienia tętniczego, obliczali wskaźnik BMI, dokonywali pomiaru CO w wydychanym powietrzu. Przy pomocy alkogogli  i narkogogli zademonstrowano uczniom upośledzenie zmysłów po zażyciu alkoholu i narkotyków. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie zasięgali porad i badali swój stan zdrowia. Mamy nadzieję, że powyższe działania przyczynią się do podejmowania świadomych decyzji służących zdrowiu i rozwojowi.