"Złoty laur" dla "Złotej Piątki".

14.11.2017 r. po raz V odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łopienniku Nadrzecznym przy współpracy z GOK w Łopienniku Górnym. Uroczystość otworzył dyrektor SP w Łopienniku Nadrzecznym p. Mariusz Sapko. Przypomniał idee konkursu cyt: „Ideą konkursu jest edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, utrwalanie najczęściej wykonywanych i popularyzacja nowych utworów o treści patriotycznej, integracja różnych środowisk, różnych pokoleń i różnych wyznań wokół tematu Ojczyzna". Następnie dyrektor powitał wszystkich przybyłych gości: wójta gminy p Jana Kuchtę, Dyrektor Banku Spółdzielczego o/Łopiennik Nadrzeczny, p. Wiesława Olech, wszystkich uczestników tegorocznego konkursu i ich opiekunów i instruktorów muzycznych. Konkurs oceniało jury w składzie : Jerzy Żuk - muzyk, nauczyciel, instruktor muzyczny, Grażyna Skrzypa - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łopienniku, Weronika Wójcik - absolwentka szkoły w Łopienniku, laureatka wielu konkursów muzycznych na szczeblu gminy , powiatu i województwa. Do konkursu zgłosiło się 95 uczestników z 10 różnych szkół z powiatu krasnostawskiego: 1. Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce 2. Szkoła Podstawowa im Synów Pułku w Siennicy Różanej 3. Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej 4. Szkoła Podstawowa w Tarnogórze 5. Szkoła Podstawowa w kolonii Tarnogóra 6. Szkoła Podstawowa w Izbicy 7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie 8. Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym 9. Szkoła Podstawowa w Łopienniku Dolnym 10. Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym. Po krótkiej przerwie jury przedstawiło zwycięzców konkursu.Zespół „Złota Piątka” został laureatem i otrzymał dyplom „Złoty laur” i statuetkę oraz nagrodę rzeczową: radio z odtwarzaczem MP3.

Zespół „Złota Piątka” zaprezentował się w następującym składzie:

Suszek Jagoda, Matyjas Małgorzata, Chytrosz Julia, Miścisz Patryk, Studzińska Angelika, Malarz Iga, Niemczyk Natalia, Pezda Agnieszka, Rysak Aleksandra, Frankowska Julia, Głąbicka Wiktoria, Patyra Agata, Żelik Julita, Kozarska Zuzanna, Miszczak Aleksandra, Skubisz Aleksandra, Wieleba Maja, Zborowska Aleksandra, Basińska Gabriela, Dziedzic Natalia, Lis Maria, Matyjas Łukasz, Szczepanik Zuzanna, Świech Julia, Frańczak Joanna, Mochniej Maja, Rysak Julia, Wójtowicz Alicja, Gołębiowska Karolina, Janda Natalia, Miścisz Julia, Nowak Anna, Studzińska Klaudia, Winiarczyk Iga .  Przygotowanie zespołu - nauczyciel muzyki Małgorzata Dzik