Styczeń Miesiącem Matematyki.

W dniu 15 stycznia  br.  w naszej szkole  odbył się Styczeń Miesiącem Matematyki - blok międzyszkolnych i szkolnych konkursów matematycznych dla uczniów  klas  III - VII SP oraz  II Gimnazjum.

Na blok złożyły się konkursy szkolne  dla uczniów szkoły podstawowej: „Mistrz Zabaw  Matematycznych” – klasa III i „Działania na liczbach naturalnych” - klasa IV, konkursy międzyszkolne dla uczniów szkoły podstawowej:  „Łamanie ułamków” - klasa V, „Dziesiątkowanie ułamków dziesiętnych”- klasa VI, „Obliczenia procentowe” – klasa VII oraz „Droga, prędkość, czas” dla uczniów klasy II gimnazjum.

W konkursach szkolnych laureatami zostali: Dominik Iłowiecki i Anna Ciechańska (kl.IIIa), Kociuba Julia i                          Mataczyński Miłosz ( kl. IIIb)  oraz Michał Malarz (kl. IV).

Indywidualna rywalizacja w zakresie wiadomości i umiejętności z matematyki wyłoniła następujących zwycięzców  konkursów międzyszkolnych:

„Łamanie ułamków”: I m. Igor Szyszkowski (PSP nr 4), II m. Natalia Dziedzic (PSP nr 5), III m. Kamil Radecki (PSP nr 4).

Dziesiątkowanie ułamków dziesiętnych”:  I m. Diana Smorga (PSP nr 5), II m. Tomasz Zieliński (PSP nr 4), III m. Maja Wieleba (PSP nr 5).

„Obliczenia procentowe”: I m. Aleksandra Pajer  (PSP nr 5), II m. Julia Zakrzewska (PSP nr 1), III m. ex aequo Wojciech Sławacki (PSP nr 5), Maciej Pociński (PSP nr 4), Miłosz Ciechan (PSP nr 1).

„Droga, prędkość, czas”: I m. Adam  Lasota (PSP nr 1), II m. ex aequo Mateusz Gawiński (PSP nr 4), Kacper Szkoda(PSP nr 4),  III m. ex aequo Franciszek Antoniak (PSP nr 5), Krzysztof Kulik (PSP nr 1).

Organizując  blok konkursów matematyczno-przyrodniczych matematycznych nauczyciele: Marta Ziarko, Marzena Bas, Małgorzata Bojarczuk, Małgorzata Kaniuka- Paradowska,  Marzena Krzysztofiak oraz Ewa Matysiak mieli na uwadze zachęcenie uczniów do wyzwolenia pozytywnej rywalizacji oraz popularyzację przedmiotów przyrodniczych. Fundatorem nagród  dla laureatów poszczególnych konkursów jest  Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz  oraz Rada Miasta.