Program “Laboratoria przyszłości”.

Przygotowanie uczniów do życia w świecie gdzie technologia jest jego nieodłącznym elementem wymaga nabywania różnorodnych umiejętności. W dniu 18.03.2024 grupa uczniów z klasy III b i klasy V a w ramach zajęć z pomocy psychologiczno - pedagogicznej korzystając ze sprzętu zakupionego ze środków programu ,,Laboratoria przyszłości” (Gigo - Robot) zbudowała kołowrotek i ciężarówkę z otwartą naczepą. Efekty swojej pracy uczniowie sami udokumentowali w postaci fotorelacji, posługując się aparatem nabytym również w ramach powyższego programu. Podczas zajęć uczniowie łączyli umiejętności matematyczne z manualnymi, rozwijali kompetencje miękkie takie jak komunikatywność czy kreatywność. Ćwiczyli umiejętność współpracy, logiczne myślenie, dostrzeganie związków przyczynowo - skutkowych oraz wyobraźnię.